Hayatımız Kolaylaştıran Mobil Uygulamalar

Hayatımız Kolaylaştıran Mobil Uygulamalar
17.11.2017

Günlük hayatta artık sabah uyandığımız andan itibaren telefonlarla gözümüzü açıyoruz. Alarmıyla uyanıyoruz, nabzımızı ona ölçtürüyoruz, bildirimiyle başka dünyalardan haberdar oluyoruz. Kısacası artık gözümüzü dijital bir dünyaya daha açarak güne başlıyoruz. Peki kullanığımız akıllıı teelfonların en verimli uygulamaları hangisi derseniz sizin için bir derleme yaptık. :)

 

1 - Zomato 

Arkadaşlarınızla buluşmadan önce mekan konusunda kararsız kalırsanız Zomato ile daha kolay karar verebilirsiniz. Restoran kategorilerinde filtreleme yaparak verilen puanlara, yapılan yorumlara göre seçim yapmak hızlı karar vermenizi sağlıyor. Ayrıca konum özelliği açıldığında yakınınızdaki popüler mekanları da görebilirsiniz.

 

2.WomanLog Takvim

Kadınlar için tasarlanmış bir regl ve doğurganlık takvimi. Uygulama ile regl ve doğurganlık dönemlerinizi, semptomlarınızı takip edebilir, notlar alabilir, istatistiklere bakabilirsiniz. Kilo kontrolü de yapabileceğiniz uygulamada, kullanacağınız haplar ve hatırlatma bölümü de yer alıyor. Ruh halinizi bile not alabileceğiniz bir bölüm bulunmakta. Kullanımı da çok kolay ve belli aralıkla kendini yedeklediği için verileri kaybetme şansınız yok.

 

3 - Dropbox 

Çok fazla fotoğraf arşivlemeniz ve bu görselleri eş zamanlı başkalarıyla paylaşmanız gerekiyorsa Dropbox imdadınıza yetişecek. Dropbox hem fotoğrafları telefondan online bir platforma yükleyebilmenizi ve indirebilmenizi hem de istediğim kişilerle paylaşmanızı sağlıyor. Dilediğiniz gibi dosyalayıp her dosyayı farklı kişilerle ortak kullanabilirsiniz.

 

4 - Google Maps 

İstanbul’da günün yarısını yollarda geçirenlerin olmazsa olmazı Google Maps… Varış noktanıza nasıl gideceğinizi bilseniz de trafik olmayan rotalar için Google Maps’e danışabilirseniz. Ayrıca varış süresini de belirleyerek plan yapmayı kolaylaştırıyor.

 

5 - Lugatım 

Lugat 360 markasını duymuşsunuzdur. Hayatımızdan çıkardığımız eski kelimeleri yeniden yaşama döndüren bu girişim eski sözcüklere karşı olan ilgimizi artırdı. Eğer daha fazla eski kelime öğrenmek ya da eski şiir ve metinleri okurken karşınıza çıkan sözcüklerin anlamlarını keşfetmek istiyorsanız bu uygulamayı indirebilirsiniz. En çok arananlar bölümünde ise kelime avına çıkabilirsiniz. 

BLOG YAZILARI
  • Antalya Migros Açılış-Kapanış Saatleri10:00 AÇILIŞ
    22:00 KAPANIŞ

  • AAntalya Migros Telefon+90 (242) 230 11 11